A most következő konzolról bevallom azelőtt sosem hallottam. Nem csoda hiszen már lassan a feledés homályába vész. Pedig 1977-ben igazi siker volt. Ez a konzol pedig a Color TV Game. A mai nap ezt a konzolt szeretném veletek megismertetni. A fordítást Peti barátom készítette el, amelyért igazán hálás vagyok.
COLOR TV GAME (1977)
A kis gép az első generációs konzolok közé tartozott. A Color TV Game egy a Nintendo által 1977-től forgalmazott, TV-re csatlakoztatható gép volt. A gép egyben a Pong-variációkkal kiegészített Magnavox-Odyssey sorozathoz gyártott licensztermék, amely Japánban készült a Nintendo és a Mitsubishi együttműködése révén.
A forgatógombos Light Tennis nevű játékkal 2 játékos játszhatott. Egészen pontosan hat játékvariáció állt rendelkezésre (innen a pontos elnevezés is: Color TV Game 6). A készüléket kizárólag csak Japánban árusították, a következő pár évben viszont már több variációja is volt a masinának.
FEJLŐDÉS
1975-ben a Nintendo a csőd széléhez állt. De az elektronikus játékgépek és a lézerfegyveres célzók is kedveltek voltak a fogyasztók körében. Az 1973-as olajválság recesszióhoz vezetett Japánban, és a fogyasztók kiadásai visszaestek. Hiroshi Yamauchi cégvezető kétségbeesetten kutatott egy új eladási slágertermék után. Figyelte a piacot: amerikai cégek, mint pl.: Atari vagy Magnafox újfajta, tévére csatlakoztatott ügyességi játékokat fejlesztettek ki. Az Atari a Home Pong-jával sikert ért el az 1975-ös amerikai karácsonyi vásáron és a japán Epoch cég egy TV Tennis névre hallgató, hasonló, ugyanakkor primitív terméket adott el Japánban. 1977-ben Yamauchi a Magnavox-szal tárgyalt a Magnavox Odyssey utódja színes kiadásának Japán-béli gyártásához és forgalmazásához szükséges licencről.
A Nintendonak hiányzott a megfelelő technológiája a szükséges mikroprocesszor-technológiájú lemezek fejlesztéséhez és gyártásához. Masayuki Uemura mérnök javaslatára végül a Mitsubishi Electric-kel működtek együtt a TV-Game 6 gyártásánál.
TECHNIKA
A Light Tennis-t a Kézilabda-, Tenisz- és Hoki egy-vagy kétjátékos konzolokkal lehetett játszani. A konzolokba két vezérlőt építettek be, amely lehetővé tette, hogy egyszerre akár két játékos játszhasson. A készülékhez nem tartozott eltávolítható vezérlő. E helyett két gomb van a konzolon, melyekkel a játékosok fel vagy le tudják ütőiket irányítani. A tévéhez/monitorhoz való csatlakoztatás céljából egy RF-TV-Video kimenet található a konzolon. Az áramellátás 6 darab UM2-elemmel vagy külső hálózati részen keresztül történt.
VÉGSZÓ
Remélem tetszett nektek a konzolbemutató, megpróbálok több ilyen érdekességeket hozni a magazinra. Mert higyjétek el, még van egy csomó érdekes konzol és játék, ami ha feledésbe is merült, régen csudaklassz volt. A mai bemutatott konzol pedig azért is fontos, mert az első generációhoz tartozott.
Ernő és Peti
Utolsó kommentek